Language:
Listen radio onlineHit Magic


Hit Magic
Rating :5.00
 


Last updated:
0000-00-00 00:00:00
Country: Czech RepublicListen to radio stations broadcasting from Czech Republic
City: Nachod
Address: Masarykovo námestí 1294547 00 NáchodMasarykovo námestí 1294547 00 Náchod
FM (MHz): 92.8
Genre: Adult Contemporary
Phone: +420 491 421 421
Fax: +420 491 421 621
E-mail: koudelka@hitradiomagic.cz
Website:  www.hitradiomagic.cz/index.php
Description: Hitrádio Magic vzniklo na základech východočeského Rádia Metuje, které se poprvé v éteru ozvalo 18.října 1995 v 10:00. Jeho redakce a studia byly zřízeny na náchodském Masarykově náměstí a v této budově jsou dodnes.

V programovém vedení Rádia Metuje se postupně vystřídali „staří rádioví pardálové“ Petr Štrup, Martin Halaxa, Jiří Kánský, Dušan Krejdl a Mirek Ťokan. Za mikrofonem se o příjemné chvíle s Rádiem Metuje starali moderátoři Markéta Šejblová, Jan Tuna, Tomáš Peterka, Pavel Fröde, Michal „Tryskáč“ Souček, Hana Nedvědová, Jana Mudrová, Romana Kožíšková, Zdeněk Lokaj a další. Zpravodajství po celou dobu vede Petr Záliš. V jeho redakci se vystřídali např. Filip Pultar, Jana Mudrová, Vendula Horáková, nebo Monika Homolková. Nad všemi jmenovanými po celá dlouhá léta bděl hodný a přátelský „náčelník“ – ředitel Rádia Metuje Marek Remeš.

Vysílání rádia je ze střechy objektu přenášeno spojovací vzdušnou cestou na hlavní vysílač, který stojí na Dobrošově nad Náchodem, kousek od Jiráskovy chaty. Ten svým signálem na frekvenci 92,8 FM pokrývá většinu Královéhradeckého kraje. Pro kvalitní příjem ve všech lokalitách regionu východních Čech jsou v provozu tzv.vykrývací frekvence. Jako první byly spuštěny kmitočty 94,7 FM v Orlických horách – Litický Chlum nad Vamberkem a v Broumově. Následovaly vysílače na Táboře u Jičína – kmitočet 107,3 FM, potom 95,1 FM Zvičina nad Dvorem Králové nad Labem a v roce 2006 spuštěný kmitočet 97,0 FM v Trutnově na Šibeničním vrchu.

Momentálně je signál nového rádia pro východní Čechy – Hitrádia Magic – možné ladit od Prahy částečně přes okres Mladá Boleslav do okresů Jičín, Semily, Trutnov, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Ústí nad Orlicí a částečně Svitavy. Nechybí okresy Hradec Králové a částečně Pardubice, Nymburk a Kolín.


Related Stations:


Comment:


Listen online Hit Magic

Windows Media Player

Install WMP


Station not playing? Try to open ASX file on your computer - listen.asx

open player in new window

Favorites