Language:
Listen radio onlineCerna Hora


Cerna Hora
Rating :5.5
 


Last updated:
0000-00-00 00:00:00
Country: Czech RepublicListen to radio stations broadcasting from Czech Republic
City: Hradec Králové
Address: Dlouhá 200,500 03
FM (MHz): 105.3
Genre: Adult Contemporary
Phone: 800 1 10 100
E-mail: studio@cernahora.cz
Website:  www.cernahora.cz
Description: 19.srpen 1993 - začátek vysílání
19. srpna 1993 v éteru poprvé zaznělo: "Posloucháte Radio Černá Hora".
Černá hora - mohutná, doširoka rozložená hora v Krkonoších, místo, kde je nejvyšší vysílač v Čechách, místo, odkud je vysílána frekvence 105,3 FM, první frekvence RČH.

První radio na severu východních Čech
Zpočátku pouze předtočené vysílání, každý den převážené z trutnovského studia na Černou horu. Vysílání plné entuziazmu a radosti ze svobodného soukromého vysílání. Radio Černá Hora bylo na severu východních Čech prvním soukromým rádiem.

Vývoj profilu RČH
Začátky byly težké, chyběly zkušenosti, nebylo na co navazovat a vysílání se tvořilo na koleně. Radio zpočátku hledalo své zaměření a dávalo prostor např. i folkové, jazzové a rockové hudbě. Po prvních 2 letech se rádio stabilizovalo do podoby hitového rádia s důrazem na největší hity současnosti i z posledních dvaceti let. Tohoto principu se s malými obměnami drží dodnes.

Vysílače RČH
Signál na frekvenci 105,3FM je slyšet hodně daleko, přesto v některých aglomeracích byl příjem dříve poměrně obtížný. Na kvalitní dokrytí svého signálu Radio Černá Hora postavilo několik vysílačů - na frekvenci 87,8 FM ze Suchého vrchu, kde signál pokrývá Orlické hory a část Moravy, dále frekvence 96,2 FM pro Hradec Králové, a 92,6 FM pro Pardubice. Poslední dokrývací vysílač je pro oblast města Liberec na frekvenci 87,6 FM.
RČH jako první v České republice začala využívat tyto kmitočty pro odpojování lokálních programů a reklamních bloků.

Formát radia
Radio Černá Hora zasahuje cílovou skupinu ekonomicky aktivních posluchačů ve věku 17 - 29 let s přesahem do 39 let. Formát stanice: AC - CHR, tedy komerční hudební stanice pro mladé a dospělé - milovníky současných hitů a hitů 80.-90. Let. Program stanice je neustále doplňován o nejrůznější soutěže, speciální pořady, akce a upoutávky.

Aktivity Radia Černá Hora
Radio Černá Hora se aktivně podílí na kulturním a společenském rozvoji měst i celého regionu východních Čech. Mnohé akce samo produkuje a mediálně podporuje. Pomáhá neziskovým a charitativním organizacím.
Radio Černá Hora je dlohodobě lídrem východočeského rozhlasového trhu a mnoho let je jedním z nejposlouchanejších mezi soukromými regionálními rádii působícími na východě Čech.


Related Stations:


Comment:


Listen online Cerna Hora

Windows Media Player

Install WMP


Station not playing? Try to open ASX file on your computer - listen.asx

open player in new window

Favorites