Language:
Listen radio onlineHelax


Helax
Rating :5.00
 


Last updated:
2012-06-16 20:22:40
Country: Czech RepublicListen to radio stations broadcasting from Czech Republic
City: Ostrava
Address: Stodolní 8, 702 00
FM (MHz): 93.7
Genre: Electronic-Dance
Phone: 777 937 937
Fax: 599 500 499
Language of broadcast: Czech
E-mail: helax@helax.cz
Website:  www.helax.cz
Description: Helax
Rádio Helax patří k nejstarším stanicím u nás. Za zhruba 15 let existence prošlo dynamickým vývojem a dnes je vnímáno jako leader trhu, který přichází s novými postupy.

Od rodinného rádia k profilaci
Na počátku se Helax jako většina stanic profiloval jako rodinné rádio. Mluvené slovo i hudební formát se snažil oslovit široké spektrum posluchačů – od teenagerů až po rodiče. Tato strategie převažovala po celá 90. léta.

S nástupem konkurenčních médií – z pohledu rádií jde především o internet jako zdroj informací a neomezenou databázi hudby a rovněž s rozmachem CD a formátu MP3 a obecně rozšířením možnosti sám si rozhodnout, co budu poslouchat strategie širokého zaměření přestala fungovat.

Dance music radio
Od roku 2000 nastoupila postupná transformace Helaxu. Z rodinného rádia pro všechny se stává “trendy“ stanice – rádio, které se koncentruje na aktuální taneční hudbu. Při zachování celkového počtu posluchačů se proměňuje cílová skupina.

Nová cílovka
Jasný hudební formát si v krátké době získal věrné příznivce. Průměrný věk posluchače zůstal okolo 30ti let, ale došlo k zúžení cílové skupiny. Ubyli posluchači na obou koncích věkového spektra a naopak posílila skupina 20-40 let. Rovněž došlo k přeskupení posluchačů z pohledu bydliště. Moderní formát jednoznačně přitáhl městské publikum. Helax posiluje zejména v Ostravě, ale i v Karviné a dalších aglomeracích.


Related Stations:


Comment:


Listen online Helax

Windows Media Player

Install WMP


Station not playing? Try to open ASX file on your computer - listen.asx

open player in new window

Favorites