Language:
Listen radio onlinePR 1 Polskie


PR 1 Polskie
Rating :5.00
 


Last updated:
0000-00-00 00:00:00
Country: PolandListen to radio stations broadcasting from Poland
City: Gdansk
Address: Al. Niepodleglosci 77/8500-977 Warszawa
FM (MHz): 95.7
Genre: Information
Phone: 0-22 645 91 15
Fax: 0-22 645 59 15
E-mail: jedynka@polskieradio.pl
Website:  www.radio.com.pl/jedynka
Description: PROGRAM 1 – JEDYNKA

Jedynka, to program, od którego zaczęło się w Polsce radio. Ponad 80 lat temu, 1 lutego 1925 roku, inżynier Roman Rudniewski wypowiedział na antenie słowa: "Tu próbna stacja radionadawcza Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego w Warszawie, fala 385 metrów". Od tamtego czasu wiele się zmieniło – Jedynka nie jest już jedyną stacją radiową w Polsce, ale nadal zajmuje na radiowym rynku poczesne miejsce.

Program 1 to program uniwersalny, skierowany do odbiorców dojrzałych, zainteresowanych rzetelną informacją, kompetentną publicystyką, chętnie formułujących własne sądy i opinie. Znajduje się w gronie trzech najchętniej słuchanych stacji radiowych w Polsce - codziennie słucha go ponad 4,5 miliona Polaków. Jest także jednym z najczęściej cytowanych mediów w kraju.

Jedynka proponuje bogatą ofertę programową – począwszy od informacji, publicystyki krajowej i zagranicznej, poprzez pogłębione analizy i komentarze, edukację i poradnictwo, aż po szeroko pojętą kulturę i rozrywkę. Prezentuje klasykę literatury polskiej i światowej, jak również dzieła współczesnych pisarzy, a ponadto liczne reportaże, słuchowiska Teatru Polskiego Radia (w tym także słuchowiska dla dzieci), a nawet radiowe seriale. Program 1 transmituje i relacjonuje imprezy sportowe, jak też liczne koncerty. Promuje na swojej antenie polską muzykę rozrywkową, nie zapominając przy tym o muzyce poważnej.

W Jedynce i dla Jedynki od zawsze pracowało i nadal pracuje wielu bardzo utalentowanych twórców, którzy mają stałe miejsce nie tylko w historii radia, ale i polskiej kulturze. Można usłyszeć także wiele młodych, obiecujących głosów.

Program 1 łączy tradycję i nowoczesność. Obok pasm i programów, które są na antenie od kilkudziesięciu lat – „Lata z radiem”, „Sygnałów dnia”, „Z kraju i ze świata”, „Kroniki sportowej”, „Czterech pór roku”, można usłyszeć także wiele nowych – „Muzyczną Jedynkę”, „Rozdroża kultury”, „Lektury przed północą”, czy magazyn europejski „Euranet”. Tradycją tej anteny jest szacunek i życzliwość dla słuchaczy, kultura języka, dbałość o wiarygodność i obiektywizm. Jednocześnie Jedynka wciąż się zmienia, doskonaląc program, uatrakcyjniając jego zawartość i brzmienie – odpowiadając w ten sposób na oczekiwania swoich słuchaczy.

Główne filary programu to SŁOWO, MUZYKA i SPORT. Program 1 stawia na dialog, daje głos zarówno politykom, jak i słuchaczom; jest obiektywny i szanuje racje różnych stron. Nadaje muzykę, adresowaną do słuchaczy w różnym wieku, nadążając jednak za tym, co w polskiej muzyce nowe, a nawet awangardowe. Nie ma automatycznej playlisty, oprawa muzyczna ma charakter autorski, a redakcja muzyczna stara się także uwzględniać i realizować muzyczne życzenia słuchaczy. Jedynka jest też wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego w sporcie, gdzie polscy zawodnicy walczą o medale. Jako jedyny relacjonuje i transmituje rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy.


Related Stations:


Comment:


Listen online PR 1 Polskie

Windows Media Player

Install WMP


Station not playing? Try to open ASX file on your computer - listen.asx

open player in new window

Favorites