Language:
Listen radio onlineExpress


Express
Rating :5.00
 


Last updated:
2012-06-16 21:46:48
Country: PolandListen to radio stations broadcasting from Poland
City: Katowice
FM (MHz): 92.3
Genre: Polish
Phone: 0 662 214 356
Language of broadcast: Polish
E-mail: reklama@radioexpress.pl
Website:  www.radioexpress.pl
Description: Radio Express FM – polska, komercyjna stacja radiowa nadająca na aglomerację katowicką. Siedziba znajduje się w Bielsku-Białej. Publikuje informacje z regionu i aglomeracji katowickiej. Nadaje na częstotliwości 92,3 MHz, z mocą ERP 1 kW, w pol. V. Nadajnik usytuowany jest na 200 m kominie Elektrowni Łaziska w Łaziskach Górnych.
Radio powstało w roku 2006, z przekształcenia tyskiego Radio Mega FM.
Radio MEGA pojawiło się 2 sierpnia 1996, zastępując pszczyńskie Radio Plesino . Siedziba rozgłośni najpierw znajdowała się w Pszczynie, a w styczniu 2006 roku przeniesiono ją do Tychów. Radio w międzyczasie zmieniało profil muzyczny i ilość informacji (w szczytowym okresie serwisy lokalne nadawano od godz. 6.00 do 22.00, co pół godziny). 2 września 2006 Radio Mega FM zmieniło nazwę na Radio Express [1]. Redaktor naczelny stacji, Olek Gortat, uzasadnił to następująco: „Powodem (...) są niekorzystne z naszego punktu widzenia konotacje społeczne, związane z nazwą "Mega Fm". Mimo długiej historii i wielu zmian, nazwa jest wciąż kojarzona ze stacją dla młodzieży, grającą muzykę dance, z niewielką liczbą informacji. (...) Zmieniamy markę, bo zmieniliśmy profil stacji: gramy teraz dla dorosłego słuchacza i kładziemy duży nacisk na lokalną informację.”. W grudniu 2007 r. siedzibę stacji przeniesiono do Bielska-Białej, redaktorem naczelnym został Jakub Mazur. Obecnie program Radia Express FM to przede wszystkim muzyka i informacje lokalne. Profil muzyczny stacji najlepiej oddaje jej hasło: "Radio Express - trzy dekady muzyki" - chodzi o lata 60., 70., i 80.
Radio obejmuje zasięgiem takie miasta jak: Tychy, Łaziska Górne, Mikołów, Katowice, Mysłowice, Jaworzno, Sosnowiec, Żory, Rybnik, Gliwice, Zabrze, Chorzów, Ruda Śląska, Bytom, Pszczyna, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Tarnowskie Góry, czy Oświęcim.


Related Stations:


Comment:


Listen online Express

Windows Media Player

Install WMP


Station not playing? Try to open ASX file on your computer - listen.asx

Winamp Media Player

Install Winamp


Station not playing? Try to open M3U file on your computer - listen.m3u

RealPlayer

Install RealPlayer


Station not playing? Try to open RAM file on your computer - listen.ram

open player in new window


Favorites