Language:
Listen radio onlineKampus


Kampus
Rating :5.00
 


Last updated:
2012-06-16 21:47:34
Country: PolandListen to radio stations broadcasting from Poland
City: Warsaw
Address: Bednarska 2/4, 00-310 Warszawa.
FM (MHz): 97.1
Genre: Educational
Phone: 022 827 72 05
Language of broadcast: Polish
E-mail: radio@radiokampus.waw.pl
Website:  www.radiokampus.waw.pl
Description: "Jesteśmy, nadajemy, od dziś 97,1 FM to Radio Kampus" - tymi słowami wypowiedzianymi przez Roberta Gajewskiego rozpoczęliśmy 1 czerwca 2005 roku nadawanie jako pierwsza akademicka stacja radiowa w Warszawskim eterze.

Działamy na podstawie koncesji udzielonej Uniwersytetowi Warszawskiemu – największej uczelni w kraju. Partnerem radia jest również Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Współpracujemy też z innymi warszawskimi uczelniami, a także samorządami i niezależnymi studenckimi organizacjami.

Swój program kierujemy do studentów, pracowników naukowych, licealistów, a także wszystkich tych, których interesuje tematyka akademicka. Promujemy nie tylko szkolnictwo wyższe, ale też polską naukę, literaturę, alternatywną kulturę. Chcemy być radiem bliskim słuchaczowi, pokazując, że nie ważne jest dla nas to, na czym można zarobić, ale to, co wartościowe i ciekawe.

W ciągu czterech lat działalności wypracowaliśmy własny styl pracy, który opiera się w największym stopniu o pracę studentów - wolontariuszy. Pod nadzorem doświadczonych dziennikarzy, tworzą oni całodobowy program, emitowany na 97,1 FM w Warszawie i okolicy 30 km, a także w internecie i pakiecie nRadio. Docieramy z nim do kilkuset tysięcy osób tygodniowo.

Świadomie nie wybraliśmy żadnego profilu muzycznego, dzięki czemu gramy muzykę, jakiej nie znajdziecie w żadnej innej stacji radiowej. Od rocka po drum'n'bass, od reggae po ambitny hip-hop. Taka muzyka pojawia się nie tylko w dziennych pasmach, ale przede wszystkim w audycjach autorskich. Jesteśmy jedną z niewielu stacji, która emituje tego typu programy.

Informacja i publicystyka w Radiu Kampus to nie tylko serwisy dotyczące życia studentów i najświeższych wydarzeń ze stolicy, ale też magazyny prezentujące materiały dotyczące życia każdego studenta. W naszej ramówce każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Kulturalnie - dajemy radę i dlatego prezentujemy codziennie trzy wydania Zwiastunów kulturalnych. Oprócz tego, w programach kulturalnych relacjonujemy najważniejsze wydarzenia, prezentujemy młodych, niezależnych twórców i polecamy to, co godne uwagi.

Od 2006 roku możemy emitować reklamy i przyciągamy coraz większą liczbę klientów. Jeśli jesteś zainteresowany produkcją spotu w naszym studiu i jego emisją - zajrzyj do zakładki reklama .

Co roku, w październiku organizujemy koncert urodzinowy, na którym witamy w Warszawie nowych studentów. Zagrali dla nas tacy artyści, jak O.S.T.R., Vavamuffin, Coma, Hurt, Jamal, Łona, Afro Kolektyw. Co roku dajemy też szansę na występ młodemu zespołowi. Każdy z koncertów przyciągnął po kilka tysięcy osób.


Related Stations:


Comment:


Listen online Kampus

Windows Media Player

Install WMP


Station not playing? Try to open ASX file on your computer - listen.asx

Winamp Media Player

Install Winamp


Station not playing? Try to open M3U file on your computer - listen.m3u

open player in new window
Favorites