Language:
Listen radio online



Koszalin


Koszalin
Rating :5.00
 


Last updated:
0000-00-00 00:00:00
Country: PolandListen to radio stations broadcasting from Poland
City: Koszalin
Address: 75-502 Koszalin ul. Pilsudskiego 41.
FM (MHz): 97.80
Genre: Polish
Phone: 094 347 30 00
Fax: 094 345 13 31
E-mail: radioslupsk@radio.koszalin.pl
Website:  www.radio.koszalin.pl
Description: 15 listopada 1953 roku z dawnego pałacyku myśliwskiego przy dzisiejszej ulicy Józefa Piłsudskiego nr 49 popłynęła w eter zapowiedź.

Program był bardzo skromny - trwał tylko 15 minut dziennie.Składały się nań wiadomości, pogadanki, komunikaty. Program Ekspozytury od 15.XI 1953 roku nadawany był w godzinach od 17.30 do 18.00. Muzyki, bez której dzisiaj większość słuchaczy nie wyobraża sobie programu radiowego, nie było wtedy w programie ekspozytur Polskiego Radia, przede wszystkim ze względu na ówczesne uwarunkowania techniczne.

W latach pięćdziesiątych wszystko na tych ziemiach działo się po raz pierwszy. Podkreślano bardzo pionierski charakter wszystkich wydarzeń, szczególnie rozwój przemysłu okrętowego, portów, rybołówstwa i żeglugi. Również zróżnicowanie źródeł kulturowych, bowiem poza Złotowianami, Słowińcami i bytowsko - człuchowskimi Kaszubami, nowi mieszkańcy przybywali tu z różnych zakątków Polski, szybko zaczęło owocować nowymi pomysłami: tak zrodziły się Spotkania Artystów i Teoretyków Sztuki w Osiekach, festiwale: Organowy w Koszalinie i Pianistyki Polskiej w Słupsku, Międzynarodowy Festiwal Organowy i Wokalny w Kamieniu Pomorskim, Kołobrzeskie Wieczory Wiolonczelowe. Współorganizatorem wielu z nich było właśnie Radio Koszalin.

Dziś, nie zapominając o dorobku tamtych pionierskich czasów, bardziej koncentrujemy się na przyszłości, z nadzieją i ciekawością spoglądając w stronę Unii Europejskiej, oceniając swoje w niej miejsce i wkład, jaki możemy wnieść w jej dorobek. Radiowy zapis wysiłków ludzi, którzy cały swój zapał i wiedzę poświęcili tej ziemi, gromadzimy w naszym archiwum.

Program Radia Koszalin tworzy dziś około 30 dziennikarzy i liczne grono współpracowników. Poprzez nasze redakcje i studia emisyjne w Pile, Słupsku i Kołobrzegu szybko reagujemy na wydarzenia w całym regionie, a sprawnie funkcjonujący dział listów i interwencji uważnie rozpatruje każdą ludzką sprawę, z którą słuchacze zwracają się do nas. Według ostatnich badań, naszego radia słucha tygodniowo ponad 500 tys. mieszkańców Polski Północnej i Ziemi Nadnoteckiej.

Nasze nadajniki pozwalają odbierać nasz program na częstotliwościach:
88,10 MHz - Piła,
92,5 MHz - Kołobrzeg i okolice,
95,30 MHz - Słupsk,
97,8 MHz - Koszalin i
103,1 MHz w całym regionie.

Nasza nowa siedziba wyposażona w technologię cyfrową, profesjonalny sprzęt peryferyjny, komputerowe stacje emisyjno - edycyjne, umożliwiające dostęp do bazy danych i zasobów dźwiękowych zgromadzonych na serwerach, stanowią podstawę łączności z redakcjami w terenie, reporterami i innymi ośrodkami radiowymi.


Related Stations:


Comment:


Listen online Koszalin

Windows Media Player

Install WMP


Station not playing? Try to open ASX file on your computer - listen.asx

Winamp Media Player

Install Winamp


Station not playing? Try to open M3U file on your computer - listen.m3u

open player in new window


Favorites