Language:
Listen radio onlineOpole


Opole
Rating :5.00
 


Last updated:
2010-11-07 14:01:00
Country: PolandListen to radio stations broadcasting from Poland
City: Strzelce Opolskie
Address: ul. Strzelców Bytomskich 8 Opole, Poland, 45-084
FM (MHz): 105.1
Genre: Polish
Phone: (077) 40 13 100
E-mail: pro_fm@radio.opole.pl
Founded: 1952
Website:  www.radio.opole.pl
Description: Radio Opole to jedyna publiczna rozgłośnia Śląska Opolskiego. Spełnia swą misję informacyjną, społeczną i kulturową na poziomie regionalnym (województwo) i lokalnym (miasta i wsie). Jest też najstarszą, bo istniejącą od 1952 roku, rozgłośnią w Opolskiem.

Siedzibą główną Radia jest miasto Opole. Rozgłośnia posiada też studia regionalne w: Brzegu, Nysie, Kędzierzynie-Koźlu, Prudniku, Strzelcach Opolskich i Głubczycach.

Radio Opole posiada częstotliwość regionalną z nadajnikiem w Chrzelicach (103,2 MHz) oraz częstotliwości lokalne w Opolu (101,2 MHz), Kluczborku (96,30 MHz), Oleśnie (89,1 MHz), Paczkowie (92,6 MHz), Strzelcach Opolskich (105,1 MHz), Głubczycach (94,8 MHz), Namysłowie (107,7 MHz), Brzegu (88,0 MHz)

Radio Opole to obecnie jednoosobowa spółka akcyjna Skarbu Państwa, stąd w jej nazwie skrót S.A. Radio Opole S.A. działa na podstawie ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji, a także na podstawie Kodeksu Spółek Handlowych i Statutu Spółki. Wszystkie akcje spółki należą do Skarbu Państwa.

Pełna nazwa spółki to: Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Opolu „PRO FM” S.A. Została ona zawiązana aktem notarialnym dnia 18 listopada 1993 r. jako jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, która powstała z części mienia Państwowej Jednostki Organizacyjnej „Polskie Radio i Telewizja”, działającej do 30 listopada 1993 roku pod nazwą „Regionalna Rozgłośnia Radiowa w Opolu”.

Our mission:Głównym przedmiotem działania Radia Opole jest przede wszystkim tworzenie i bezpłatne rozpowszechnianie regionalnych programów radiowych za pomocą urządzeń do tego służących, emisja reklamy oraz budowa i eksploatacja nadawczych i przekaźnikowych stacji radiowych.

Dzięki programom radiowym Radio Opole:

- uczestniczy w życiu publicznym Opolan jako ośrodek informacji, a także centrum wymiany poglądów między obywatelami a reprezentującą ich władzą i organizacjami.
- rzetelnie i obiektywnie odzwierciedla różnorodności wydarzeń i zjawisk w skali lokalnej, regionalnej, krajowej i zagranicznej,
- wspiera kształtowanie się opinii publicznej, a gdy zachodzi taka potrzeba, artykułuje tę opinię na poziomie krajowym.
- promuje kulturę, naukę, oświatę i rozrywkę na wysokim poziomie.
- dba o własny wizerunek jako rozgłośni tyleż popularnej, co opiniotwórczej i wiarygodnej, kierującej się zasadami etyki dziennikarskiej i odpowiedzialności za słowo.

Foto:Related Stations:


Comment:


Listen online Opole

Winamp Media Player

Install Winamp


Station not playing? Try to open M3U file on your computer - listen.m3u

open player in new window


Favorites